Byla doba, kdy jsi musel volit mezi schopnostmi sjezdu trailového kola a stoupáním cross-country. Už ne – NINETY-SIX kombinuje přirozenou rychlost s vidlicí se 120 mm zdvihem. Dříve jsi musel volit mezi výkonem trailového kola a lehkostí připravenou na cross-country závody. Už ne – seznam se s NINETY-SIX XT.
Kupte si toto kolo a získáte doživotní dopravu zdarma
Kupte si toto kolo a získáte slevy do našeho servisu
Kupte si toto kolo a získáte VIP ceny pro další nákupy
Byla doba, kdy jsi musel volit mezi schopnostmi sjezdu trailového kola a stoupáním cross-country. Už ne – NINETY-SIX kombinuje přirozenou rychlost s vidlicí se 120 mm zdvihem.
Dříve jsi musel volit mezi výkonem trailového kola a lehkostí připravenou na cross-country závody. Už ne – seznam se s NINETY-SIX XT. Staví na rychlých genech našeho závodního modelu s karbonovým rámem CF4 a novou úroveň schopností přináší vidlice Fox 34 SL Performance se 120 mm zdvihem vpředu a 100 mm vzadu. Rychlá kola, teleskopická sedlovka s dlouhým zdvihem a hladké bezdrátové řazení a brzdy Shimano XT Di2 tě připraví na jakoukoli jízdu – od technických trailů po rychlé cross-country závody.
NINETY-SIX je nejnovější podobou našeho dříve světem ověřeného XC a maratonského modelu. Dědí závodní geny původního NINETY-SIX a spojuje je s novou připraveností a schopností zvládat náročné XC a maratonské tratě dneška. Karbonový rám a odpružení P-FLEX tvoří ideální základ pro zábavné, rychlé a trailově zaměřené full suspension kolo s krátkým zdvihem, které ukazuje, jak by mělo vypadat moderní cross-country závodní kolo. Dokáže si poradit s náročnými světovými závodními tratěmi i s trailovými jezdci, kteří chtějí rychlé stoupání a zároveň nebývale jistý sjezd.
Specifikace:
| Ročník | 2026 |
| Rám | NINETY-SIX CF4 III; 100 STR; MAT carbon; 29x2.35" max. WHS; 148x12 AST; BSA BBR |
| Vidlice | Fox 34 Float SL Performance; Air; 120 STR; Tapered; 3 Pos Remote lockout; 44mm fork offset |
| Tlumič | Fox Float SL Performance Elite; Large Volume aircan; 3 Pos PTL remote lockout; 2 |
| Řazení | Shimano XT DI2 M8250; wireless |
| Přehazovačka | Shimano XT DI2 M8250; wireless; SGS |
| Kazeta | Shimano XT M8200; 10-51 ATC; 12 GER |
| Řetěz | KMC X12 |
| Kliky | Shimano XT M8200; 34 ATC |
| Hlavové složení | Acros ICR MERIDA INTEGRATED neck; Upper and lower IPS sealing |
| Představec | S/M/L:60 mm, XL: 80 mm |
| Řidítka | FSA SIC CF 1-piece cockpit; MAT carbon; 760 WHB, -7°; S/M/L:60 mm, XL: 80 mm |
| Brzda přední | Shimano XT M8200; 2 piston, kotouč: 180 mm |
| Brzda zadní | Shimano XT M8200; 2 piston, kotouč: 160 mm |
| Nába přední | Shimano TC500-B; 110x15 WHF; 32 SPH; Centerlock |
| Nába zadní | Shimano TC500-B; 110x15 WHF; 32 SPH; Centerlock |
| Ráfky | MERIDA EXPERT CC II; 25 IWR; MAT aluminium; Tubeless ready (tubeless tape and valves not included) |
| Pláště | Maxxis Rekon Race; 29x2.4" WT; tubeless ready; 3C MaxxTerra EXO |
| Sedlovka | MERIDA TEAM TR SL; 30.9 DSP; 0 SSB; 150 SPT |
| Sedlo | Prologo Akero R PAS; reycled; V-mount; incl. MERIDA minitool |
| Pedály | - |
| Výrobce: |
Merida
|
| Kategorie: | Horská kola MTB / Celoodpružená |
| Ročník | 2026 |
| Podle pohlaví | pánská kola |
| Průměr kol | 29" |
| Odpružení kola | ano |
| Řazení/přehazovačka | Shimano XT Di2 |
| Zdvih vidlice | 120 mm |
| Typ brzd | Kotoučové hydraulické |
| Materiál rámu | karbon |