Legendární model SuperX se vrací v úplně nové podobě – kompletně přepracovaný pro závody na štěrku. Jeho předchůdce, SuperSix EVO SE, zajel nejrychlejší čas na Unbound Gravel 2024. Nový SuperX ale posouvá laťku ještě výš.
Kupte si toto kolo a získáte doživotní dopravu zdarma
Kupte si toto kolo a získáte slevy do našeho servisu
Kupte si toto kolo a získáte VIP ceny pro další nákupy
Legendární model SuperX se vrací v úplně nové podobě – kompletně přepracovaný pro závody na štěrku.
Jeho předchůdce, SuperSix EVO SE, zajel nejrychlejší čas na Unbound Gravel 2024. Nový SuperX ale posouvá laťku ještě výš. Nabízí nižší aerodynamický odpor, lepší schopnost tlumit nerovnosti pro menší únavu, čistší integraci komponentů a zároveň i nižší hmotnost.
Spojuje osvědčené silniční technologie s know-how z nejnáročnějších gravel závodů. Výsledkem je mimořádně rychlé kolo, které je o 100 gramů lehčí než předchůdce a dává vám náskok v závodech, kde rychlosti běžně přesahují 35 km/h. SuperX je zkrátka stroj stvořený pro maximální výkon bez ohledu na délku tratě.
Hladká jízda i v terénu
Díky promyšlené karbonové konstrukci zvládá SuperX nerovnosti s přehledem. Speciální flexibilní zóny ve středové části rámu, zadní stavbě i horní trubce společně se sedlovkou ve tvaru D účinně tlumí vibrace a rázy. Výsledkem je větší komfort, lepší kontrola a více energie na výkon.
Přizpůsobený každému jezdci
Technologie Proportional Response přizpůsobuje vlastnosti rámu konkrétní velikosti. Pečlivě vrstvený karbon různých typů a modulů zajišťuje ideální rovnováhu mezi hmotností, tuhostí a odolností. Každé kolo je navíc kryté doživotní zárukou.
Připravený i na cyklokros
Pokud vás láká cyklokros, SuperX je připraven. Stačí obout 33c pláště a můžete na start. Díky své rychlosti, skvělé ovladatelnosti a schopnosti zvládat bláto obstojí v jakýchkoli podmínkách. Praktická plochá horní trubka navíc usnadňuje přenášení kola během závodu.
| Rám | SuperX Carbon, Proportional Response construction, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, UDH BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, integrated s |
| Vidlice | SuperX Carbon, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/2" Delta steerer, 55mm offset |
| Řazení | SRAM Force |
| Přehazovačka | SRAM Force XPLR AXS |
| Kazeta | SRAM Force XPLR |
| Řetěz | SRAM Force |
| Kliky | Force AXS w/ Power Meter |
| Hlavové složení | integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Představec | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Řidítka | Cannondale SystemBar R-One - low drag, full carbon integrated bar/stem, internal |
| Brzda přední | SRAM FORCE AXS, Centerline 160/160mm rotors |
| Brzda zadní | SRAM FORCE AXS, Centerline 160/160mm rotors |
| Brzdové páky | SRAM Force AXS hydraulic disc |
| Nába přední | (F) DT Swiss 350, 12x100mm centerlock / (R) DT Swiss 350, 12x142mm centerlock |
| Nába zadní | (F) DT Swiss 350, 12x100mm centerlock / (R) DT Swiss 350, 12x142mm centerlock |
| Ráfky | Reserve 40|44 GR, 24h, tubeless ready |
| Dráty | Sapim CX-Ray Aero straight pull |
| Pláště | Vittoria Terreno T50, 700x40c, tubeless ready |
| Sedlovka | Cannondale C1 Aero 27 Carbon, SmartSense compatible, 0mm offset (46cm), 20mm off |
| Sedlo | Prologo Dimension AGX Tirox |
| Ostatní | Specifikace a ceny se mohou změnit bez udání důvodu. Obrázky produktů jsou pouze orientační. |
| Výrobce: |
Cannondale
|
| Kategorie: | Gravel a CX / Gravel |
| Typ | Sport |
| Ročník | 2026 |
| Podle pohlaví | pánská kola |
| Materiál rámu | Karbon |
| Průměr kol | 700x40c |
| Řazení/přehazovačka | Sram Force |
| Typ brzd | Kotoučové hydraulické |