Superior XP 9.1 je karbonový hardtail určený pro sportovní a závodní XC jízdu s důrazem na efektivní přenos síly, stabilitu a jisté ovládání. Lehký karbonový rám s moderní závodní geometrií umožňuje rychlou akceleraci a přesné vedení stopy i v technickém terénu. XP 9.
Kupte si toto kolo a získáte doživotní dopravu zdarma
Kupte si toto kolo a získáte slevy do našeho servisu
Kupte si toto kolo a získáte VIP ceny pro další nákupy
Superior XP 9.1 je karbonový hardtail určený pro sportovní a závodní XC jízdu s důrazem na efektivní přenos síly, stabilitu a jisté ovládání. Lehký karbonový rám s moderní závodní geometrií umožňuje rychlou akceleraci a přesné vedení stopy i v technickém terénu. XP 9.1 je ideální volbou pro jezdce, kteří hledají rychlé, spolehlivé a výkonné XC kolo bez zbytečných kompromisů.
Karbonový rám
Karbonový rám je navržený pro vysokou tuhost a maximální efektivitu šlapání. Moderní XC geometrie přináší stabilitu ve vysoké rychlosti a jistotu v technických pasážích.
Vidlice
Přední odpružení se zdvihem 100 mm zajišťuje potřebnou kontrolu a komfort v rozbitém terénu. Naladění je zaměřené na sportovní a závodní použití.
Řazení
Pohon Shimano Deore 1×12 nabízí jednoduché, přesné a spolehlivé řazení s širokým rozsahem převodů. Vhodný pro prudká stoupání i svižnou jízdu po rovině.
Brzdy
Hydraulické brzdy Shimano poskytují jistý a dobře dávkovatelný brzdný výkon. Zajišťují kontrolu při dlouhých sjezdech i jízdě ve vysokém tempu.
| Ročník | 2026 |
| Rám | BF-FB-06, Carbon MTB Race Pro Mid Modulus,Advanced Race Geometry, Integrated Cable Routing, BB92, SR dropout, Boost Thru Axle 148x12 mm |
| Vidlice | RockShox Recon Silver RL R, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel |
| Řazení | SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed |
| Přesmykač | SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design |
| Kazeta | SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T |
| Řetěz | SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| Kliky | SHIMANO FC-MT510, 32T |
| Hlavové složení | ACROS AZX-327, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150° |
| Představec | ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7° |
| Řidítka | ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm |
| Brzda přední | SHIMANO MT410, hydraulic disc brake |
| Brzda zadní | SHIMANO MT410, hydraulic disc brake |
| Nába přední | SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| Nába zadní | SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| Pláště | Schwalbe Racing Ray Performance, 29x2.25", ADDIX |
| Sedlovka | ONE Race, Alloy, 27.2mm |
| Sedlo | Selle Royal SRX, 148mm |
| Výrobce: |
Superior
|
| Kategorie: | Horská kola MTB / Přední odpružení |
| Ročník | 2026 |
| Podle pohlaví | pánská kola |
| Průměr kol | 29" |
| Odpružení kola | ano |
| Řazení/přehazovačka | Shimano Deore |
| Počet převodů | 1x12 |
| Zdvih vidlice | 100 mm |
| Typ brzd | Kotoučové hydraulické |
| Materiál rámu | karbon |