Spojením našeho karbonového rámu se sadou Shimano 105 Di2 nabízí SCULTURA 5000 skvělý poměr ceny a výkonu. Sdílí stejnou stavbu jako SCULTURA 6000, ale s cenově dostupnější sadou kol, takže je připravena buď na okamžité ježdění, nebo na budoucí vylepšení.
Kupte si toto kolo a získáte doživotní dopravu zdarma
Kupte si toto kolo a získáte slevy do našeho servisu
Kupte si toto kolo a získáte VIP ceny pro další nákupy
Spojením našeho karbonového rámu se sadou Shimano 105 Di2 nabízí SCULTURA 5000 skvělý poměr ceny a výkonu. Sdílí stejnou stavbu jako SCULTURA 6000, ale s cenově dostupnější sadou kol, takže je připravena buď na okamžité ježdění, nebo na budoucí vylepšení.
Chcete obratné ovládání, rychlou akceleraci, vysoký komfort a nízkou hmotnost, ale nechcete utratit jmění. Pak už nehledejte nic jiného než SCULTURA 5000. Lehký celokarbonový rám a vidlice CF3 s geometrií prověřenou závody World Tour, špičková míra pohlcování vibrací, která omezuje přenos nerovností z vozovky, a velmi oblíbená sada Shimano 105 Di2 s 12 rychlostmi patří mezi hlavní přednosti, díky nimž je SCULTURA 5000 skutečným vítězem.
Pátá generace našeho lehkého závodního kola spojuje vynikající ovladatelnost s vyšším komfortem a ještě aerodynamičtějším rámem. Díky vybraným aero prvkům z našeho testovaného a oceněného aero kola REACTO je SCULTURA nejvíce aerodynamickou verzí vůbec. Přitom zůstává věrná nízké hmotnosti, agilnosti a komfortu jezdce – tyto faktory posouvá ještě dál, což ocenil Cycling Weekly titulem „Best Value Race Bike of the Year 2024“. SCULTURA nabízí výjimečnou pružnost rámu a špičkový komfort, který pomáhá udržet tělo svěží pro závěrečný sprint nebo stoupání. K dispozici jsou verze s karbonovými rámy CF5 a CF3, obě sdílející geometrii osvědčenou ve World Tour s REACTO. Naše klasické silniční kolo tak kombinuje vynikající komfort s bleskovou akcelerací a špičkovou schopností stoupání.
Specifikace:
| Rám | SCULTURA CF3 V; MAT carbon; 700x30C max. WHS; 100x12/ 142x12 AST; Pressfit 86,5 |
| Vidlice | SCULTURA CF3 disc; MAT carbon; 700x30C max. WHS |
| Řazení | Shimano 105 disc Di2 |
| Přesmykač | Shimano 105 Di2 |
| Přehazovačka | Shimano 105 Di2 |
| Kazeta | Shimano 105 R7101; 11-34 ATC; 12 GER |
| Řetěz | Shimano M6100-12 |
| Kliky | Shimano 105 R7100; 50-34 ATC |
| Představec | FSA SMR-II; MAT aluminium; -10 |
| Řidítka | MERIDA EXPERT SLII; MAT aluminium; 380mm (3S-XXS-XS-S); 400mm (M-L); 420mm (XL) |
| Brzda přední | Shimano 105; Hydraulic disc, kotouče: 160 mm |
| Brzda zadní | Shimano 105; Hydraulic disc, kotouče: 160 mm |
| Brzdové páky | Shimano 105 |
| Pláště | Continental Grand Prix TR; 700x28C; fold; tubeless ready |
| Sedlovka | MERIDA EXPERT SL; 27.2 DSP; 0 SSB; Carbon |
| Sedlo | MERIDA EXPERT SL; 6% recycled and 23% nature material; V-mount; incl. MERIDA min |
| Pedály | - |
| Hmotnost | 8,6kg |
| Ostatní | Garmin Carrier + Garmin insert*2 + GoPro/Light MountCHARGING CABLE, EW-EC300Shimano Battery BT-DN300Shimano SW-ED300 x 2Disc cooler F/ROLIVE & CONNECTER INSERT*2Protective SleeveSeatpost adapter for DI2 battery MERIDA Multitool with saddlebox |
| Výrobce: |
Merida
|
| Kategorie: | Silniční kola / Sport |
| Materiál rámu | karbon |
| Ročník | 2026 |
| Podle pohlaví | pánská kola |
| Sada | Shimano 105 Di2 |
| Průměr kol | 700x28c |
| Typ brzd | Kotoučové hydraulické |