Neúnavná rychlost do kopce a vynikající jistota při sjezdech díky lehkému karbonovému rámu a vidlici s 120 mm zdvihem. Downcountry? Cross-country? Toto kolo zvládne všechno a je vybaveno špičkovými komponenty. Na kopcích posouváš své limity, ale sjezdy nechceš podcenit – proto vznikl NINETY-SIX 9000.
Kupte si toto kolo a získáte doživotní dopravu zdarma
Kupte si toto kolo a získáte slevy do našeho servisu
Kupte si toto kolo a získáte VIP ceny pro další nákupy
Neúnavná rychlost do kopce a vynikající jistota při sjezdech díky lehkému karbonovému rámu a vidlici s 120 mm zdvihem. Downcountry? Cross-country? Toto kolo zvládne všechno a je vybaveno špičkovými komponenty.
Na kopcích posouváš své limity, ale sjezdy nechceš podcenit – proto vznikl NINETY-SIX 9000. Lehký karbonový rám P-FLEX a rychlá kola nesou geny cross-country závodění, zatímco schopnosti pro downcountry zvyšuje vidlice Fox 34 SC se 120 mm zdvihem a teleskopická sedlovka se 150 mm zdvihem. K tomu přidej nejnovější bezdrátové řazení Shimano Di2 XTR, výkonné a přitom lehké brzdy XTR, jednodílný karbonový kokpit FSA NS SIC a karbonová kola Reynolds, a získáš bezchybný komplet.
NINETY-SIX je nejnovější podoba našeho dříve závodně prověřeného XC a maratonského stroje z World Cupu. Zdědil závodní geny původního modelu NINETY-SIX a kombinuje je s novou připraveností a schopností zvládat dnešní náročné XC a maratonské tratě. Karbonový rám a systém odpružení P-FLEX jsou ideálním základem pro rychlý, zábavný a trailově laděný celoodpružený bike s krátkým zdvihem, který nově definuje, jak by měl vypadat moderní závodní krosový stroj. Dokáže si poradit s náročnějšími světovými tratěmi než kdy dříve a zároveň potěší trailové jezdce, kteří chtějí extrémně rychlé výjezdy a sjezdové schopnosti na zcela nové úrovni.
| Ročník | 2026 |
| Rám | NINETY-SIX CF5 III; 100 STR; MAT carbon; 29x2.35" max. WHS; 148x12 AST; BSA BBR |
| Vidlice | Fox 34 Float SL Factory Grip SL; Air; 120 STR; Tapered; 3Pos Remote lockout; 44mm fork offset; 29x2.4" max. WHS |
| Tlumič | Fox Float SL Factory; Large Volume aircan; 3 Pos PTL remote lockout; 29x2.5" max |
| Řazení | Shimano XTR DI2 M9250; wireless |
| Přehazovačka | Shimano XTR DI2 M9250; wireless; GS |
| Kazeta | Shimano XTR M9200; 9-45z |
| Řetěz | Shimano XTR M9100 |
| Kliky | Shimano XTR M9200; 30z |
| Řidítka | FSA SC CF 1-piece cockpit; MAT carbon; 760 WHB, -7°; S/M/L:60 mm, XL: 80 mm |
| Brzda přední | Shimano XTR M9200; 2 piston |
| Brzda zadní | Shimano XTR M9200; 2 piston |
| Pláště | FRONT: Maxxis Rekon Race; 29x2.4" WT; tubeless ready; 3C MaxxTerra EXO / REAR: Maxxis Rekon Race; 29x2.25"; fold; TR EXO 120 TPI |
| Sedlovka | Fox Transfer; 30.9 DSP; 0 SSB; S/M/L/XL: 150 SPT |
| Sedlo | Prologo Nago R4 PAS Tirox |
| Výplety | Reynolds Expert TR 309 XC; 110x15 WHF; 148x12 WHR; 30 IWR; Centerlock; Shimano MS 12 Speed; MAT carb |
| Výrobce: |
Merida
|
| Kategorie: | Horská kola MTB / Celoodpružená |
| Ročník | 2026 |
| Podle pohlaví | pánská kola |
| Průměr kol | 29" |
| Odpružení kola | ano |
| Řazení/přehazovačka | Shimano XTR Di2 |
| Počet převodů | 1x12 |
| Zdvih vidlice | 120 mm |
| Typ brzd | Kotoučové hydraulické |
| Materiál rámu | karbon |