Navrženo tak, aby naprosto ovládlo gravelové závody. Tak jednoduché to je. Tohle je výkon silničního závodního kola přenesený do divokého světa gravelu. Lokty ven, hlavu dolů, vyrazte do úniku a už se neohlížejte. SuperX má totiž jen jeden cíl – nejvyšší stupínek.
Kupte si toto kolo a získáte doživotní dopravu zdarma
Kupte si toto kolo a získáte slevy do našeho servisu
Kupte si toto kolo a získáte VIP ceny pro další nákupy
Navrženo tak, aby naprosto ovládlo gravelové závody. Tak jednoduché to je. Tohle je výkon silničního závodního kola přenesený do divokého světa gravelu. Lokty ven, hlavu dolů, vyrazte do úniku a už se neohlížejte. SuperX má totiž jen jeden cíl – nejvyšší stupínek.
Legendární SuperX se vrací v nové generaci – kompletně přepracovaný pro gravel závody.
Jeho předchůdce, SuperSix EVO SE, zajel nejrychlejší čas na Unbound Gravel 2024. S verzí SuperX jsme ale posunuli vývoj ještě dál. Výsledkem je nižší aerodynamický odpor, vyšší komfort díky lepšímu tlumení nerovností, čistší integrace a také nižší hmotnost.
To nejlepší ze silničních závodních technologií jsme propojili s poznatky z nejnáročnějších gravel podniků. Model LAB71 SuperX je extrémně aerodynamický a oproti předchůdci shodil 100 gramů. V rychlých gravel závodech, kde tempo běžně přesahuje 35 km/h, vám to dává jasnou výhodu. Ať už jedete jakoukoli vzdálenost, SuperX LAB71 drží maximální tempo bez kompromisů.
Hladká jízda i na hrubém povrchu
Díky propracované karbonové konstrukci zvládá SuperX nerovnosti s lehkostí. Flexní zóny ve středové části rámu, zadní stavbě i horní trubce v kombinaci se sedlovkou ve tvaru D efektivně tlumí vibrace a nárazy. Výsledkem je větší pohodlí, lepší kontrola a více energie na výkon.
Vyladěný pro každého jezdce
Technologie Proportional Response přizpůsobuje vlastnosti rámu konkrétní velikosti. Kombinace různých typů a modulů karbonu zajišťuje ideální rovnováhu mezi hmotností, tuhostí a odolností. Samozřejmostí je doživotní záruka.
Připravený i na cyklokros
SuperX obstojí i v cyklokrosu. Stačí obout 33c pláště a můžete vyrazit na start. Nabízí vysokou rychlost, jistotu v terénu i schopnost zvládat bláto. Plochá horní trubka navíc usnadňuje přenášení v technických pasážích.
SystemBar R-One od MOMODesign
Aerodynamika a ergonomie jdou ruku v ruce. Na kokpitu modelu LAB71 jsme spolupracovali s designérským studiem MOMODesign, známým z oblasti výkonných automobilových komponentů. Výsledkem je čistý, aerodynamicky optimalizovaný celek s elegantně integrovanou kabeláží a důrazem na pohodlné ovládání.
Kryt na horní rámové trubce
Praktický detail, který neruší design. Kryt na horní rámové trubce ukrývá uchycení pro brašnu – je připravený, když ho potřebujete, a zůstává nenápadný, když ne.
| Ročník | 2026 |
| Rám | Lab71 SuperX, Series 0 carbon construction, Proportional Response construction, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, UDH, BSA 68mm threaded BB, |
| Vidlice | Lab71 SuperX, Series 0 carbon construction, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/2" Delta steer |
| Řazení | SRAM Red AXS, 13-speed |
| Přehazovačka | SRAM Red XPLR AXS, 13-speed |
| Kazeta | SRAM Red XPLR XG-1391, 10-46, 13-speed |
| Řetěz | SRAM Red, 13-speed |
| Kliky | SRAM Red XPLR AXS Wide Power Meter, 42T |
| Hlavové složení | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Představec | Cannondale SystemBar R-One - low drag, full carbon integrated bar/stem, internal |
| Řidítka | Cannondale SystemBar R-One - low drag, full carbon integrated bar/stem, internal |
| Brzda přední | SRAM Red AXS hydraulic disc, Paceline X 160m centerlock rotors |
| Brzda zadní | SRAM Red AXS hydraulic disc, Paceline X 160 centerlock rotors |
| Nába přední | DT Swiss 180 Spline, SINC ceramic bearings, centerlock, straight pull - (F) 12x1 |
| Nába zadní | DT Swiss 180 Spline, SINC ceramic bearings, centerlock, straight pull - (R) 12x1 |
| Ráfky | DT Swiss GRC 1100, carbon, 24h, tubeless ready |
| Dráty | DT Swiss Aerolite |
| Pláště | Vittoria Terreno T50, 700x40c, tubeless ready |
| Sedlovka | Cannondale C1 Aero 27 Carbon, SmartSense compatible, 0mm offset (46cm), 15mm off |
| Sedlo | Fizik Vento Antares 00, carbon rail, 140mm |
| Pedály | - |
| Ostatní | Specifikace a ceny se mohou změnit bez udání důvodu. Obrázky produktů jsou pouze orientační. |
| Výrobce: |
Cannondale
|
| Kategorie: | Gravel a CX / Gravel |
| Typ | Sport |
| Ročník | 2026 |
| Podle pohlaví | pánská kola |
| Průměr kol | 28"/700C |
| Materiál rámu | Karbon |
| Řazení/přehazovačka | SRAM RED XPLR AXS, 13 speed |
| Počet převodů | 1x13 |
| Typ brzd | Kotoučové hydraulické |