Cannondale Scalpel HT Carbon 2 představuje špičkový hardtail pro XC, který cílí na závodníky i náročné bikery požadující nízkou hmotnost, přesné ovládání a moderní technologie.
Kupte si toto kolo a získáte doživotní dopravu zdarma
Kupte si toto kolo a získáte slevy do našeho servisu
Kupte si toto kolo a získáte VIP ceny pro další nákupy
Cannondale Scalpel HT Carbon 2 představuje špičkový hardtail pro XC, který cílí na závodníky i náročné bikery požadující nízkou hmotnost, přesné ovládání a moderní technologie.
Základem je lehký karbonový rám s technologií Proportional Response, jež upravuje geometrii i délku zadní stavby podle velikosti rámu. Díky tomu kolo nabízí vyváženou trakci a jistotu v ovládání napříč všemi velikostmi.
O komfort a kontrolu v terénu se stará vidlice RockShox SID se zdvihem 110 mm, která zajišťuje přesné vedení stopy i stabilitu v náročnějších pasážích. Moderní geometrie s položenějším hlavovým úhlem 66,5° přispívá k větší jistotě ve sjezdech a lepší ovladatelnosti v technických úsecích.
Pohon tvoří 12rychlostní sada Shimano Deore s kazetou 10–51 zubů, která nabízí široký rozsah převodů a spolehlivý chod. O bezpečné zastavení se starají hydraulické kotoučové brzdy Shimano s kotouči 180/160 mm, poskytující dostatek síly i citlivou modulaci.
Zapletená kola Stan’s NoTubes Crest S2 jsou obuta do plášťů Maxxis Rekon Race nebo Aspen Race v šířce WT, což přináší ideální rovnováhu mezi rychlostí, přilnavostí a kontrolou.
Nechybí ani integrovaný senzor pro propojení s aplikací Cannondale, díky kterému lze sledovat výkon, jízdy i servisní intervaly. Teleskopická sedlovka Race Face pak zvyšuje jistotu a komfort při jízdě v technickém terénu i prudších sjezdech.
| Ročník | 2026 |
| Rám | Scalpel HT Carbon, Proportional Response Design, PF30-83, tapered head tube, 55mm chainline, Speed Release 12mm thru axle w/UDH hanger |
| Vidlice | RockShox SID, 110mm, DebonAir, 15x110mm thru-axle, tapered steerer, 44mm offset, TwistLoc Ultimate remote lockout |
| Řazení | Shimano Deore M6100, 12-speed |
| Přehazovačka | Shimano SLX, SGS Shadow Plus |
| Kazeta | Shimano Deore M6100, 10-51, 12-speed |
| Řetěz | Shimano Deore M6100, 12-Speed |
| Kliky | Shimano SLX, 34T |
| Hlavové složení | integrated Sealed Bearing, Tapered |
| Představec | Cannondale C2, 6061 Alloy, 31.8, 7° |
| Řidítka | Cannondale 2 Flat, butted 2014 Alloy, 31.8mm, 3° rise, 8° sweep, 760mm |
| Brzda přední | Shimano Deore M6100 4-piston hydraulic disc, 180/160mm RT64 rotors |
| Brzda zadní | Shimano Deore M6100 4-piston hydraulic disc, 180/160mm RT64 rotors |
| Brzdové páky | Shimano Deore M6100 hydraulic disc |
| Nába přední | (F) Formula CL-811, 15x110mm / (R) Shimano MT410, 12x148mm, MicroSpline, centerl |
| Nába zadní | (F) Formula CL-811, 15x110mm / (R) Shimano MT410, 12x148mm, MicroSpline, centerl |
| Ráfky | Stan"s NoTubes Crest S2, 32h, tubeless ready |
| Dráty | DT Swiss Champion |
| Pláště | (F) Maxxis Rekon Race WT, 29x2.4", EXO Protection, tubeless ready / (R) Maxxis Aspen WT, 29x2.4", EXO Protection, tubeless ready |
| Sedlovka | RaceFace Ride, internal routing, 27.2, 90mm |
| Sedlo | Cannondale Scoop Shallow Elite, hollow cro-mo rails |
| Výrobce: |
Cannondale
|
| Kategorie: | Horská kola MTB / Přední odpružení |
| Ročník | 2026 |
| Podle pohlaví | pánská kola |
| Průměr kol | 29" |
| Odpružení kola | ano |
| Řazení/přehazovačka | Shimano Deore |
| Zdvih vidlice | 110 mm |
| Typ brzd | Kotoučové hydraulické |
| Materiál rámu | karbon |